Naše masáže

Harmonizace pomocí tělových/ušních svící

Co jsou tělové svíce a k čemu slouží?

Od pradávna naši předci používali k léčení především bolestí hlavy, ale i ostatních částí těla, různé trubičky smotané z listů bylin, případně napuštěné voskem či pryskyřicí. V současné době máme k dispozici tzv. tělové nebo ušní svíce, které jsou vyráběny z bavlněného plátna a včelího vosku. Jedná se o kónickou trubičku, která se svým užším koncem přiloží na postižené místo, nebo do otvoru zvukovodu ucha. Širší konec trubičky se zapálí. Hořením vzniká tzv. komínový efekt, který na hmotné úrovni podtlakem působí na lymfatický systém postiženého místa, a doslova “vytahuje” nečistoty z ošetřovaného místa buďto do lymfatického systému nebo v případě aplikace do ucha do zvukovodu, kde se dá pohodlně odstranit. na jemněhmotné úrovni pak zapálený oheň čistí auru a příslušnou čakru, podle místa aplikace.

Jaké problémy je možné řešit pomocí tělových svící?

Nadměrná tvorba ušního vosku
Ušní vosk je přírodní látka produkovaná tělem, která chrání ušní bubínek před infekcí a cizími látkami. U některých lidí dochází k nadměrné produkci ušního vosku, který se může hromadit ve zvukovodu a postiženému člověku se zhoršuje sluch. Ošetřením pomocí ušních svící můžeme zastavit hromadění vosku ve zvukovodu.

Změny tlaku při létání nebo potápění
Mnoho lidí pociťuje bolest uší během letu letadlem, zejména pak během vzletu nebo při potápění. Preventivní ošetření ušními svícemi může tento jev dramaticky snížit a v některých případech potíže zcela pominou. Terapie ušními svícemi pomáhá vyrovnat tlak ve vnějším a vnitřním uchu.

Sinusitida
Hromadění hlenu a zánět dutin. Nejčastější příčinou je virová infekce, jako je nachlazení. Mezi příznaky patří pocit přetížení, bolesti hlavy, bolest a citlivost obličeje, které se horší při předklonu. Preventivní terapie ušními svícemi může pomoci snížit frekvenci a závažnost záchvatů.

Tinitus
Konstantní nebo občasné syčení, bzučení nebo zvonění v uchu bez jakéhokoli externího zdroje zvuku. Přibližně 1 ze 100 lidí má tinitus, což podstatně ovlivňuje kvalitu jejich života. Existuje mnoho příčin tinitu, včetně chronického svalového napětí v hlavě a krku, které narušuje průtok krve v těchto oblastech. Stimulace krevního oběhu ušními svíčkami může tyto svaly uvolnit.

Stres
Jedním z nejpříjemnějších účinků léčby pomocí tělových svící je relaxace, která podporuje, uklidňuje a harmonizuje nervový systém. V mnoha případech vede léčba ke zlepšení spánkových schémat a ke snížení hyperaktivity u dětí. Celé tělo může těžit z relaxace fyzicky i emocionálně.

Jak probíhá samotná terapie?
Klient leží na boku na lehátku, hlavu má podloženou polštářem. Klientovi přikryjeme vlasatou část hlavy .Terapeut zavede svíčku do ucha a zapálí. Svíčky jsou bezpečné a hoří pomalým a stálým plamenem. Po dohoření svíčky terapeut svíci uhasí a provádí stejnou proceduru na druhém uchu. poté následuje lehká lymfodrenážní masáž obličeje. Celá procedura trvá přibližně 20-25 minut.