Lze kombinovat masáž a meditaci?

autor: | 26. 04. 2020 | Masáže

Co si myslíte o masáži?

Lidé mohou mít velmi různé představy všech možných benefitů, které od masáží očekávají. Někteří využívají čas na masážním lehátku jako nástroj k duševní přípravě na obchodní jednání, které je zítra ráno čeká v práci. Někteří se zase soustředí jen na to, aby se dostali přes bolest uzlů, které masér pomalu uvolňuje z jejich svalů. A pak existují též spáči, kteří využívají svůj čas na masérském stole pro příjemné zdřímnutí. Toto všechno jsou možnosti, jak strávit svou hodinku u maséra. Což takhle zkusit během následující masáže meditaci, abyste se uzdravili nejen fyzicky, ale i psychicky?

Meditace je datována už do roku 1500 př.n.l. a podle Wikipedie se meditací nejčastěji rozumí různé praktiky prohlubování soustředění. Krása meditace spočívá v tom, že je jen na vás, jak se rozhodnete. Ať už je to prostě akt soustředění na vaše dýchání nebo hlubší soustředění na vaše pocity, všechny způsoby meditace jsou prospěšné pro vaši psychickou pohodu. Mezi hlavní výhody meditace patří zvýšená schopnost koncentrace, silnější imunita a odolnost proti infekcím, meditace zlepšuje metabolismus a příznivě ovlivňuje kvalitu spánku. Mezi další výhody patří zlepšení funkcí mozku, činí vás a lidi kolem vás šťastnější, pomáhají vám cítit se více propojeni s okolím a více si užívat život, snižují stres a stárnutí a prodlužují život. Ať už se na masážním stole ocitnete vleže na břichu nebo na zádech, nechte pomalu vaše starosti a stres klesat. Zapomeňte na termíny v práci, zapomeňte na spoustu prádla čekajícího doma, zapomeňte na svůj seznam úkolů a zatím, co si užíváte masáž těla, vklouzněte do poklidné meditace mysli.

lze kombinovat masáž a meditaci?

Další nespornou výhodou meditace během masírování je to, že dává masážnímu terapeutovi klid na to, aby se opravdu soustředil svoji práci. Váš masér se bude moci koncentrovat na svou činnost a bude schopen poslouchat více vaše tělo než vaši konverzaci. I když je v pořádku mluvit se svým masérem, ponořit se do meditace a vytvořit prostor pro ticho je pro vás i terapeuta velmi přínosné. Neměli byste se nutit udržovat konverzaci mezi vámi a masérem za každou cenu. Zaposlouchejte se do uklidňující hudby, která vám pomůže se ztišit a meditovat. Nechte odplynout vtíravé myšlenky a utište vnitřní dialog ve své mysli.

I když neexistuje žádný špatný způsob, jak trávit čas během masáže na masážním stole, meditace je bezpochyby způsob, jak pozitivně ovlivnit vaše zdraví i duševní pohodu. Proč nenechat svou mysl uvolnit současně se svaly? Myslím, že přesně tohle si každý z vás zaslouží! Praktikování meditace má vliv na změny v částech mozku, které jsou spojeny s pamětí, empatií nebo stresem. Doufáme, že současně s ostatními důvody, proč se k nám chystáte na masáž, si další masáže užijete jak po stránce fyzické, tak i psychické relaxace. Přejeme úspěšnou meditaci!

Několik praktických rad před návštěvou masáže a v jejím průběhu:

Pokud můžete, tak alespoň 3 hodiny před masáží nepijte kávu a jiné nápoje obsahující kofein a také se zdržte konzumace alkoholu. Doporučujeme alespoň hodinu před masáží nejíst, maximalizujete tak komplexní účinek každé masáže.

Během masáže se soustřeďte na pozorování vlastního dechu nebo na pocity v těch částech těla, které vám masér v danou chvíli masíruje. Případně, pokud je pro vás obtížné udržet pozornost na jednom místě, přepínejte soustředění mezi svým dechem a koncentrací na masírované části. Uvolněte se a nechte myšlenky volně odplynout…

0 komentáøù

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..