Důvody, proč zajít na masáž

autor: | 24. 04. 2020 | Masáže

1. Masáže mohou zmírnit bolesti hlavy

Ať už trpíte různými bolestmi hlavy nebo dokonce migrénami, lékařský výzkum ukázal, že pravidelné masáže mohou pomoci zmírnit nebo dokonce odstranit velkou měrou mnoho z těchto potíží.

2. Masáže mají zklidňující účinek

Klasická relaxační masáž nabízí takové množství tlaku v kombinaci s teplem, které uklidní vaše bolavé svaly. Pokud je vaše tělo napjaté z vyčerpávajícího týdne v kanceláři, je masáž jedním z dobrých způsobů jak si odpočinout.

3. Masáže snižují bolest kloubů

Bolest kloubů je častým problémem, který zažívají všichni od těhotných žen po jedince trpící fibromyalgií. Pravidelná masáž tuto bolest dokáže zmírnit. Mnoho lékařů doporučuje pacientům s bolestmi kloubů pravidelnou masáž.

4. Masáže mohou význačně snížit hladinu úzkosti

Až 15% populace trpí různými typy úzkostných poruch, které mají přímý emocionálně ochromující efekt na běžný život jedince. Výdaje na léčení psychiatrických poruch dosahují ročně až 4% HDP. Dobrou zprávou je, že masáž může snížit hladinu stresových hormonů v těle na polovinu, čímž zmírňuje i příznaky úzkosti.

5. Minimalizujte bolesti zad masáží

Jednou z nejčastějších potíží, kvůli které lidé navštěvují ordinace lékařů, je bolest zad. Díky pravidelným masážím nemusíte žít v bolesti. Studie prokázaly, že masáž snižuje potřebu léků proti bolesti o 36 procent a proti bolesti je účinnější než chiropraktická péče nebo akupunktura.

6. Masáže podporují flexibilitu

Většina lidí není zdaleka tak flexibilní, jak by chtěli být vlivem ztuhlosti vazivových tkání. Sportovní masáž mechanicky uvolňuje ztuhlé fascie a je uzpůsobena tak, aby usnadnila zvyšování vaší flexibility.

7. Výzkum ukazuje, jak masáže pomáhají pacientům s rakovinou

Každý 3. obyvatel České republiky onemocní v některém okamžiku svého života rakovinou. Relaxační masáž je nyní široce používána jako doplňková léčba rakoviny, protože nabízí snížení mnoha příznaků spojených s léčbou rakoviny, včetně bolestí, nespavosti a únavy.

8. Obnovte energii masáží

Cítíte se často na konci svého pracovního dne vyčerpaní? Relaxační masáže vás uvolní, ale jsou také známé tím, že klienta doslova nabijí životní energií po další zbytek dne.

9. Masáž zmírňuje nespavost

Nespavostí trpí až jedna třetina dospělých. Není tedy divu, že lidé neustále hledají způsoby, jak zlepšit kvalitu svého spánku. Studie spánku ukázaly velmi silnou souvislost mezi pravidelnými masážemi a snížením výskytu nespavosti. To je nesmírně důležité, pokud si uvědomíme, že mnoho zdravotních problémů je způsobeno nedostatkem spánku, včetně oslabení imunitního systému a většího rizika deprese.

10. Pravidelnou masáží proti stresu

Chronický stres zvyšuje riziko vzniku rakoviny, srdečních chorob, cirhózy jater a plic. Kromě toho je zodpovědný za mnoho nehod a sebevražd. Jinými slovy, stres některé lidi doslova zabíjí. Pravidelné relaxační masáže zmírňují stres a přispívají tak ke zvýšení kvality života.

11. Zvyšte svůj imunitní systém masáží

Z posílení imunitního systému má prospěch každý, zejména lidé, kteří trpí častými nachlazeními a drobnými záněty. Výzkumy potvrdili, že jediná 45-ti minutová masáž mění imunitní odpověď lidského těla. Proto je masáž jednou týdně skvělý způsob, jak posílit imunitní systém.

12. Masáže mohou porazit PMS

Bolest, kterou některé ženy zažívají před menstruačním cyklem a během menstruačního cyklu, lze účinně potlačit pravidelnou masáží. Ještě lepší zprávou je skutečnost, že studie prokázaly přímou souvislost mezi masáží a snížením zadržování vody v těle, depresí a dalšími příznaky menstruační úzkosti.

13. Masáž zvyšuje schopnost koncentrace pozornosti

Mnoho podniků nyní nabízí svým zaměstnancům na pracovišti možnost krátké masáže, což je vědecky podložený způsob, jak u lidí zvýšit jejich pozornost. Díky mentální podpoře, kterou získáte jednoduchou 15-ti minutovou masáží, se plnění každodenních úkolů výrazně usnadní a současně se sníží riziko jakékoliv nehody.

14. Masáž ulevuje od posturálního stresu

Jedním ze závažných problémů spojeným s celodenním sezením je rozvoj vážných bolestí šíje a ramen. Je to způsobeno posturálním stresem, který způsobuje nejen bolesti šíje, ale i bolesti v dolní části zad. Masáže řeší tento fyzický stres a zmírní vaše bolestivé příznaky.

15. Masáž sníží váš krevní tlak

Pokud máte problémy s vysokým krevním tlakem, pak je naplánování pravidelné masáže rozhodně dobrý nápad. Jedinci s hektickým životním stylem a vysokým krevním tlakem mohou pocítit blahodárné účinky již při 15 minutové pravidelné masáži jednou týdně.

16. Podpořte krevní oběh pomocí masáží

Masáže pomáhají krevnímu oběhu. Pomáhají stabilizovat krevní tlak a to nejen tím, že vysoký krevní tlak snižují, ale také dokáží nízký krevní tlak zvýšit, což s sebou nese celou řadu výhod. Například, pokud máte nějaké zdravotní komplikace, které zpomalují krevní oběh, masáž zajistí zdravější pokožku, lepší funkčnost orgánů a lepší růst buněk

0 komentáøù

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..