Rosa moře – rozmarýn pro dobrou masáž

autor: | 28. 04. 2020 | Masáže

K masážím používáme v našem studiu jednak čistý mandlový olej a jednak olej obohacený esenciálními oleji. Mezi základní esenci, kterou přidáváme do masážního oleje patří rozmarýn. Rozmarýn je voňavá bylinka, která pochází z oblastí okolo Středozemního moře a její jméno je odvozeno z latinských slov „ros“ (rosa) a „marinus“ (moře), což znamená „rosa moře“

Historicky byl rozmarýn považován za posvátnou bylinu už ve starověkém Řecku, Římě a Egyptě a byl používán k mnoha účelům. Řekové nosili během studia rozmarýnové girlandy, protože se věřilo, že zlepšují paměť, a Římané používali rozmarýn téměř na všech náboženských obřadech včetně svateb, jako připomenutí života a smrti. Ve středověku se rozmarýn používal v domácnostech rozprostřený na podlaze, aby ochránil dům a jeho obyvatele před morem. Po tisíce let používá lidová medicína rozmarýn pro svou schopnost zlepšit paměť, zklidnit zažívací potíže a uvolnit bolavé svaly.

Při použití v aromaterapii pomáhá rozmarýnový olej snížit hladinu stresu a duševního napětí, zmírnit únavu a podporuje dýchací funkce.  Antivirové, antimikrobiální a antiseptické vlastnosti rozmarýnového esenciálního oleje z něj činí přírodní domácí víceúčelový čisticí prostředek, který čistí vnitřní prostředí a eliminuje v něm škodlivé viry a bakterie.

Detoxikační a anestetické vlastnosti rozmarýnového oleje, posilují  imunitu tím, že aktivují detoxikační systém těla. Použitím rozmarýnového oleje v masážním přípravku stimulujeme lymfatický systém k větší aktivitě a tím dochází k rychlejší detoxikaci  organismu, zejména masírovaných částí. Analgetické a protizánětlivé vlastnosti rozmarýnového oleje z něj činí ideální esenciální olej pro úlevu od bolesti svalů.

Přijďte si dobít energii, posílit imunitu a uvolnit stres masáží v příjemném prostředí s vůní rozmarýnu, budeme vás hýčkat  ?

0 komentáøù

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..