Naše masáže

Relaxační masáž celého těla

Masáž celého těla se zaměřuje na všechny hlavní oblasti na těle, aby se dosáhlo vyváženého a hlubokého stavu relaxace. Při masáži celého těla procházíme většinu bloků a bolestí v těle tím, že se zaměříme na všechny oblasti těla, které obvykle přenášejí napětí a stres. Masáž celého těla je jemná masáž, která zahrnuje:

záda, šíji, ramena, paže, nohy, chodidla, ruce

Masáž celého těla má řadu pozorovatelných zdravotních výhod, ale působí zejména na zklidnění nervového systému a zlepšení krevního oběhu v těle.

Zklidnění nervového systému umožňuje trvalý klid celého těla a relaxaci, kterou si od nás odnášíte a která trvá dlouho po dokončení samotné masáže. Zlepšení krevního oběhu uvolněním svalů kolem krevních cév může mít fantastické účinky na vaše zdraví. Rozproudění krevního oběhu pomáhá přivést kyslík a důležité živiny tam, kde zrovna vaše tělo potřebuje, což tělu pomáhá fungovat bez větší námahy. Odcházíte tedy s pocitem lehkosti a svěžesti.

 

Firemní masáže

Dopřejte svým zaměstnancům péči v pohodlí jejich pracoviště. Dvacet minut masáže dokáže povzbudit organismus lépe než šálek kávy bez nežádoucích účinků kofeinu na zdraví za dobu srovnatelnou s časem, který potřebujete k uvaření a vypití jedné kávy.

Masáž krku a ramen je zvláště vhodná k řešení stresu z náročných životních situací tím, že se přímo zaměřuje na hlavní oblasti, které tento druh stresu zatěžují. Masáže šíje a ramen, které nabízíme, jsou uvolňující a zaměřují se na všechna místa, ve kterých se ukládá největší napětí moderního života – pokud jste se někdy cítili, jakoby váha světa spočívala na vašich ramenou, budete přesně vědět, o čem mluvíme.

Specifickým zaměřením naší pozornosti na oblast hlavy, šíje a především ramen můžeme přímo zacílit na tento stres a pomoci vám dosáhnout relaxace a uvolnění. To vám umožní osvobodit se od napětí a stresu uloženého v oblasti  šíje a ramen a umožní vám znovu se zapojit do pracovního procesu s obnovenou energií a vitalitou.

Masáž se provádí vsedě na speciální masérské stoličce. Většinou se nepoužívají žádné masážní krémy nebo oleje. Zpravidla se masáž provádí přes oblečení. Obvyklá délka masáže je 20 minut.
Dále nabízíme tejpování problematických partií. Cena za aplikaci tejpu je 50,- Kč + 1,- Kč za centimetr použité tejpovací pásky (např. tejpování ramene celkem = 100 – 150 Kč)

Vy poskytnete místo – stačí cca 2x2m vytápěného, dobře větratelného prostoru, a my poskytneme služby + veškeré nutné vybavení.

Pro více informací nás prosím kontaktujte na info@kami-studio.cz

 

Sportovní masáž

Sportovní masáž je systematická manipulace s měkkými tkáněmi těla, která se zaměřuje na svaly relevantní pro konkrétní sport. Dobrá všeobecná sportovní masáž může být pro vaše tělo velmi prospěšná, i když nemáte žádné konkrétní nemoci. Uvolnění šlach a svalů vám pomůže zlepšit sportovní výkon a snížit riziko možného zranění v budoucnosti.

Pokud tedy trpíte onemocněním nebo omezením, o kterém máte pocit, že vám brání ve sportovním výkonu nebo způsobuje napětí nebo nepohodlí, sportovní masáž pro vás bude určitě přínosná. Kromě toho pomocí sportovní masáže také můžete vylepšit svůj rozsah pohybu a uvolnit šlachy a svaly před sportovním výkonem.

Reflexní masáže a terapie

Co je to reflexologie?

Je to speciální masáž nohou pomocí specifických technik palce a prstů. Teorie je taková, že chodidla můžeme považovat za mikrosystém těla kdy použitím tlaku na konkrétní části chodidel  ovlivňuje terapeut odpovídající část těla.

Jak reflexologie působí na tělo?

Existuje řada teorií o tom, jak reflexologie funguje, ale stále neznáme přesný mechanismus.

Jedna teorie je teorie nervových impulsů. Myšlenka, že stisknutím bodu na noze pošle terapeut do mozku zprávu a poté přes nervovou soustavu na odpovídající část těla. Další je, že léčba funguje tak, že odblokuje energetické meridiány, stejně jako akupunktura. Prokazatelně pak reflexní terapie pomocí relaxačního účinku zmírňuje spoustu bolestí, nepohodlí a nemocí způsobených stresem.

K čemu je reflexologie dobrá?

Stres je jedním z hlavních důvodů, proč klienti vyhledávají služby reflexních terapeutů. Zjednodušeně řečeno  stres může postupně oslabovat tělo, ovlivňovat spánek a úroveň energie a nakonec může vést k nemoci. Reflexologie je skvělý prostředek, jak stresem oslabené tělo navrátit do harmonického stavu. Reflexní terapií se dají řešit problémy s chronickou bolestí  pohybového aparátu, hormonálním problémy související s menstruačním cyklem a menopauzou, problem s poruchami spánku…

Při jakých potížích navštívit reflexního terapeuta?

Reflexologie je pro každého!

Obecně řečeno můžeme klienty rozdělit do tří kategorií: ti, kteří přicházejí s konkrétní stížností nebo důvodem; ti, kteří  používají reflexní terapii jako udržovací léčbu ke zmírnění účinků stresu, a ti, kteří to prostě považují za úžasně uklidňující a na terapie chodí preventivně.

Jsou tu i klienti, kteří přicházejí s problémy souvisejícími se sportovními výkony, což je skvělá zpráva, protože to je jedna z oblastí, kde reflexologie může pomoci ulevit od akutních potíží.

Jak často doporučujete léčbu?

Velmi záleží na tom, s čím klient přichází. Pro preventivní léčbu přicházejí někteří lidé jednou za měsíc, jiní jednou za týden což se odvíjí od hladiny stresu, kterému klient v každodenním životě čelí.

Pro konkrétní problém je nutná individuální domluva. Zde je frekvence terapie důležitá, protože účinek léčby po několika dnech ustupuje a někdy je nutné na počátku terapii zintenzivnit, poté je klient schopen se vybrané hmaty naučit a provádět si terapii sám v pohodlí domova až do jejich úplného odeznění.

To vše zní skvěle – ale je lékařsky prokázáno, že reflexologie funguje?

Existuje spousta neoficiálních důkazů, ale bohužel jen velmi málo klinických studií. Bylo provedeno několik studií, které ukazují, že reflexologie je dobrá pro odstranění nebo zmírnění bolesti, zlepšuje krevní oběh a mimo jiné pomáhá relaxaci. Vždycky se najdou lidé, kteří odmítají reflexologii kvůli nedostatku klinických důkazů, a to je úplně v pořádku. Jediným způsobem, jak můžeme změnit názor těchto lidí, je poskytnout jim možnost vyzkoušet reflexní terapii na vlastním těle a nechat je, aby se sami přesvědčili, jak se poté cítí.

Je reflexní terapie bolestivá?

Lidé se obávají, že ošetření plosky nohy pomocí reflexní terapie může být bolestivé, což může být, ale nikdy to není nesnesitelné. Bolest je velmi důležitá, protože nám říká, které oblasti vyžadují pozornost, ale vždy pracujeme v rámci prahu bolesti klienta. Mnoho lidí také nemá rádo, když se někdo dotýká jejich nohou – nebojte se, není to stejné jako když vás někdo lechtal na nohou v dětství, reflexologie působí na plosky chodila pozvolným tlakem.

Harmonizace pomocí tělových/ušních svící

Co jsou tělové svíce a k čemu slouží?

Od pradávna naši předci používali k léčení především bolestí hlavy, ale i ostatních částí těla, různé trubičky smotané z listů bylin, případně napuštěné voskem či pryskyřicí. V současné době máme k dispozici tzv. tělové nebo ušní svíce, které jsou vyráběny z bavlněného plátna a včelího vosku. Jedná se o kónickou trubičku, která se svým užším koncem přiloží na postižené místo, nebo do otvoru zvukovodu ucha. Širší konec trubičky se zapálí. Hořením vzniká tzv. komínový efekt, který na hmotné úrovni podtlakem působí na lymfatický systém postiženého místa, a doslova “vytahuje” nečistoty z ošetřovaného místa buďto do lymfatického systému nebo v případě aplikace do ucha do zvukovodu, kde se dá pohodlně odstranit. na jemněhmotné úrovni pak zapálený oheň čistí auru a příslušnou čakru, podle místa aplikace.

Jaké problémy je možné řešit pomocí tělových svící?

Nadměrná tvorba ušního vosku
Ušní vosk je přírodní látka produkovaná tělem, která chrání ušní bubínek před infekcí a cizími látkami. U některých lidí dochází k nadměrné produkci ušního vosku, který se může hromadit ve zvukovodu a postiženému člověku se zhoršuje sluch. Ošetřením pomocí ušních svící můžeme zastavit hromadění vosku ve zvukovodu.

Změny tlaku při létání nebo potápění
Mnoho lidí pociťuje bolest uší během letu letadlem, zejména pak během vzletu nebo při potápění. Preventivní ošetření ušními svícemi může tento jev dramaticky snížit a v některých případech potíže zcela pominou. Terapie ušními svícemi pomáhá vyrovnat tlak ve vnějším a vnitřním uchu.

Sinusitida
Hromadění hlenu a zánět dutin. Nejčastější příčinou je virová infekce, jako je nachlazení. Mezi příznaky patří pocit přetížení, bolesti hlavy, bolest a citlivost obličeje, které se horší při předklonu. Preventivní terapie ušními svícemi může pomoci snížit frekvenci a závažnost záchvatů.

Tinitus
Konstantní nebo občasné syčení, bzučení nebo zvonění v uchu bez jakéhokoli externího zdroje zvuku. Přibližně 1 ze 100 lidí má tinitus, což podstatně ovlivňuje kvalitu jejich života. Existuje mnoho příčin tinitu, včetně chronického svalového napětí v hlavě a krku, které narušuje průtok krve v těchto oblastech. Stimulace krevního oběhu ušními svíčkami může tyto svaly uvolnit.

Stres
Jedním z nejpříjemnějších účinků léčby pomocí tělových svící je relaxace, která podporuje, uklidňuje a harmonizuje nervový systém. V mnoha případech vede léčba ke zlepšení spánkových schémat a ke snížení hyperaktivity u dětí. Celé tělo může těžit z relaxace fyzicky i emocionálně.

Jak probíhá samotná terapie?
Klient leží na boku na lehátku, hlavu má podloženou polštářem. Klientovi přikryjeme vlasatou část hlavy .Terapeut zavede svíčku do ucha a zapálí. Svíčky jsou bezpečné a hoří pomalým a stálým plamenem. Po dohoření svíčky terapeut svíci uhasí a provádí stejnou proceduru na druhém uchu. poté následuje lehká lymfodrenážní masáž obličeje. Celá procedura trvá přibližně 20-25 minut.

Metamorfní technika

Metamorfní technika není masáž v pravém slova smyslu, jedná se o terapeutickou techniku spočívající v ultrajemných dotecích aplikovaných na reflexních zónách páteře na chodidle, dlani a hlavě. Dotyky vycházejí z hlubokého klidu terapeuta a jejich účelem je harmonizovat energetické pole klienta. Tyto doteky aktivují samoléčebné a samoopravné systémy klienta a terapeut zde slouží vlastně jen jako jakýsi katalyzátor celého procesu.

Metamorfní technika pracuje s pocity na úrovni nevědomí. Zjemňuje a rozpouští bloky (běžně známé jako komplexy), které vznikly jako důsledek prožitých traumat v prenatálním vývoji klienta, a které se tak otiskly do jeho genetické výbavy jakožto životní vzorce. Jedná se o vzorce chování a prožívání, které klientovi brání rozvinout jeho vlastní potenciál a prožívat svůj život naplno. Pomocí metamorfní techniky navracíme krok za krokem klienta do stavu plného potenciálu.

Pojem metamorfóza znamená doslova přeměna. Ta se vztahuje k životním vzorcům, které mají být přeměněny. Housenka se změní v kuklu a ta se následně změní v motýla a v člověku se plně rozvinou dosud skryté schopnosti. I proto je symbolem metamorfózy motýl.

Po celou dobu devíti měsíců se v těle matky postupně vyvíjí u dítěte jak páteř, tak všechny ostatní orgány. Během těhotenství se ukládají v buněčné struktuře plodu všechna emocionální rozpoložení matky jako základní informace, jako základ pro celý budoucí lidský život. Matčiny radostné či traumatizující prožitky se vtiskávají do tělesné struktury dítěte a na nevědomé úrovni tvoří velkou část životních vzorců, které v dospělosti předurčují naše chování, postoje a prožívání života vůbec. Trpí-li například matka v průběhu těhotenství depresemi, odrazí se to v základním životním pocitu dítěte.

Páteř a zejména její reflexní zóny na chodidlech, rukou a hlavě zobrazují časový průběh prenatálního vývoje člověka od početí (první krční obratel) až po porod (kostrč). Stimulací těchto zón uvádíme systém zpět do hlubokého harmonického klidu počátečního stavu a traumata se postupně rozpouštějí.

V člověku samotném existuje síla, která touží být celistvá a zdravá. Tato síla člověka nutí opakovaně se dostávat do situací, ve kterých je konfrontován s pocity daného energetického bloku do té doby, dokud není připraven trauma rozpoznat a přijmout. Obvykle jsou prenatální vzorce a struktury předávány z generace na generaci a jsou usazeny tak hluboko v nevědomí, v buněčných strukturách a v genetické výbavě člověka, že si jich je jedinec jen minimálně vědom.

Příklad aplikace metamorfní techniky:

Rodičovský pár si toužebně přeje syna – pokračovatele rodu. Když dítě spatří světlo světa, je to holčička. To se může na malém děvčátku projevit tak, že velice brzy vycítí, že je žádoucí projevovat mužské charakterové prvky. Takové dítě, protože chce z hloubi bezpodmínečné lásky vyhovět rodičovskému přání, nikdy nebude umět rozvinout svou ženskost a ani si jí nebude umět vážit. Bude se spíše chovat jako muž a bude mít problém samo sebe přijmout jako ženskou bytost.

Masáž metodou metamorfózy sice neumí zvrátit prvotní přání rodičů, ale jeho dopady na naši klientku je možné zmírnit tak, že klientka nakonec získá pozitivní vztah ke své ženskosti a dokáže si svoji ženskou stránku v dalším svém životě již plně užívat.

Zdroje: Aline Gruber-Kepler: Jemná masáž

https://www.metamorphicassociation.org/

Čínská masáž TUINA

Tuina masáž pochází ze staré Číny a je považována za nejstarší systém práce s tělem. Je to jedna ze čtyř hlavních větví tradiční čínské medicíny spolu s akupunkturou, čchi-kungem a čínskou bylinnou medicínou. Vychází z teorie, že nerovnováha čchi, která je vitální životní silou, může způsobit blokády, jež vedou k příznakům, jako je bolest a nemoc. Masáž Tuina stimuluje tok energie čchi a tím podporuje rovnováhu a harmonii v těle na základě podobných principů jako akupunktura.

Jak to funguje

Cílem masáže Tuina je vytvořit harmonii jin a jang těla tím, že působí na blokády a poruchy proudění čchi, které se projevují jako bolesti nebo zatuhlá místa. Masáž Tuina využívá stejné energetické meridiány k vyrovnání čchi ve vašem těle jako akupunktura, což vede ke zlepšení celkové kondice. Nesprávně proudící čchi může způsobit blokády, jako např. špatný krevní oběh v okolí postižené oblasti.

Technika

Během masáže používá masér oscilační a tlakové techniky, které se liší silou a rychlostí. Masáž Tuina může být prováděna jako silnější hloubková masáž nebo jako jemnější, energetická. Některé techniky jsou více jinové, což je jemnější, pasivní a meditativní masáž. Jangový přístup je aktivnější a dynamičtější, vytváří intenzivnější pocity stimulací hlubokých blokád a uzlů. Masér působí na svaly a šlachy, přičemž používá manipulační techniky k uvolnění fascií. Pasivní pohyby kloubů se používají k obnovení jejich funkce.

Masáž Tuina využívá masážní techniky, jako je akupresura, myofasciální uvolnění a reflexologie. Někdy se také používají techniky, které jsou společné pro osteopatii a chiropraxi, jako je protahování a mobilizace kloubů.

Čemu technika Tuina pomáhá?

Tato technika je účinná při snižování stresu, podporuje relaxaci a prohlubuje spánek. Často se používá pro předcházení migrenózním stavům.

Co můžete od Tuina masáže očekávat?

  • Zlepšuje krevní oběh – jedním z hlavních záměrů masáže Tuina je podpořit krevní oběh stimulací toku energie v těle.
  • Zmírňuje bolesti šíje a zad – masáž Tuina zmírňuje napětí a bolesti šíje a zad.
  • Pomáhá při depresích – zaměření na práci s tělem je pro lidi s depresí zásadní, protože příčiny mohou být nejen na úrovni psychické, ale i emocionální nebo fyzické.
  • Přispívá ke zmírnění bolestí při chronických onemocněních pohybového aparátu – masáž Tuina se často používá ke zlepšení funkce a snížení bolesti postihující klouby, kosti a svaly.
  • Prospívá problémům s chodidly při cukrovce – masáž Tuina může být prospěšná pro lidi s cukrovkou, kteří mají problémy s chodidly.

Vedlejší efekty

Masáž Tuina je bezpečná a je obecně dobře snášena. Pamatujte však, že se mnohdy nejedná jen o jemnou nebo relaxační masáž a během sezení nebo po něm můžete pociťovat určité nepohodlí. Po masáži mohou na kůži přetrvávat zarudlé skvrny. Po masáži zad (kdy se stimuluje dráha močového měchýře a žlučníku) se u fyzicky slabších, starších a netrénovaných osob může objevit pocit jako po namáhavé fyzické zátěži. Nedoporučuje se lidem, kteří mají zlomeniny nebo jsou náchylní ke zlomeninám, zánětům žil nebo při jakémkoli typu otevřené rány. Také se nedoporučuje pro lidi s chronickými problémy se zády, jako je např. Bechtěrevova nemoc. Sečteno a podtrženo

Masáž Tuina je technika, která nabízí řadu výhod. Stejně jako u mnoha jiných technik, masáž Tuina funguje dobře v kombinaci s jinými přírodními léčbami, zdravým životním stylem a vhodným cvičením.

Všechny naše nabízené masáže a terapie jsou neerotického charakteru.