Vít Kašpar

 Práci maséra nevnímám jako povolání, ale je pro mě posláním. Je to činnost, která mě zcela naplňuje a rád bych tuto pozitivní energii šířil dál skrze masáže a terapie.

Od mládí mě zajímalo a bavilo druhým promačkávat záda a snažit se jim pomoci od zatuhlých svalů a jiných potíží. V rodině jsme dva maséry již měli, tak je možné, že se u mě projevily rodinné geny. Po několikaletém amatérském zájmu o masáže jsem došel k rozhodnutí, že bych chtěl své masérské znalosti a dovednosti prohloubit a dostat na profesionální úroveň.

Absolvoval jsem rekvalifikační masérský kurz, kde jsem poznal zcela nové stránky této činnosti a zjistil, že masáže nejsou jen o uvolnění zatuhlých svalů. Zcela mě fascinovalo, jak je lidské tělo propojeno i s emocionálními prožitky a jak se tyto emoce projevují na fyzickém stavu těla. Pokud chceme docílit dlouhodobého efektu, je třeba kromě fyzického rozmasírování svalů také docílit i emocionálního uvolnění.

Ke každému klientovi se snažím přistupovat individuálně, abych tak mohl splnit jeho konkrétní potřeby a požadavky. Mým cílem je, aby klient odcházel zcela uvolněný a cítil rozprouděnou životní energii po celém těle.